Opinie pacjentów

polecam wizyty w Poradni Dobry Dietetyk w Tarnowskich Górach

Wojciech

Poznaj inną historię

Zawsze należałam do osób "większych"

Moje problemy z nadwagą zaczęły się już w dzieciństwie. Kilka razy próbowałam zrzucić zbędne kilogramy, stosując różne diety znalezione w Internecie. Niestety nie wytrzymywałam na nich zbyt długo. Kiedy poszłam na studia zaczęłam jeszcze bardziej tyć. Nieregularne posiłki, złe nawyki żywieniowe. W znacznym stopniu wpłynęło to na dodatkowe kilogramy.

czytaj więcej

Odkąd pamiętam zawsze byłam gruba

  • Katarzyna
  • 10kg mniej
  • Kobieta
  • 18 sierpnia, 2014

Problem ten zawsze mi ciążył. W dzieciństwie i okresie dojrzewania przeszłam z tego powodu istne piekło, rówieśnicy dokuczali mi i naśmiewali się ze mnie.

Odkąd pamiętam zawsze byłam gruba. Problem ten zawsze mi ciążył. W dzieciństwie i okresie dojrzewania przeszłam z tego powodu istne piekło, rówieśnicy dokuczali mi i naśmiewali się ze mnie.

Sytuacja zmieniła się dopiero w liceum tak akceptowali mnie taką jaka jestem, ale niestety waga było to moją zgubą. Waga skoczyła w klasie maturalnej do aż  80 kg. 

Na początku studiów rozpoczęłam walkę z kilogramami, która w sumie trwała do momentu stawienia się u p. Estery Durbacz w poradni Dobry Dietetyk w Bytomiu.

Wcześniej wielokrotnie podejmowałam próby odchudzania, byłam  na wszelkim możliwych dietach min. kopenhaskiej, dukana czy 1000-1500 kcal. 

Jednak na każdej z nich czułam się albo źle, albo byłam głodna, albo nie mogłam już patrzeć na monotematyczne produkty. Dużo tez ćwiczyłam, uczęszczałam na siłownie pięć razy w tygodniu. Były to zajęcia fitness typu Zumba, PBU, Tabata, Crossfit itp. W tym czasie wygląd ciała się poprawił, nie tyłam, ale też nie chudłam. Nie motywowało mnie to do  dalszych ćwiczeń i ograniczania jedzenia. Poza tym czułam że popełniam liczne błędy dietetyczne. Szukałam w różnych źródłach informacji o prawidłowym odżywianiu i trikach dietetycznych. Próbowałam je nawet wprowadzać w codzienne menu jednak na nic się to zdało.

Na początku grudnia zaczęłam szukać poradni dietetycznej na terenie Bytomia. Tak natrafiłam na panią Esterę Durbacz. 

Byłam pełna nadziei i determinacji, czułam że w końcu podjęłam właściwe kroki. Nie pomyliłam się wizyta przebiegła w przemiłej atmosferze. Pani Estera odpowiedziała na wszystkie nurtujące mnie pytania. Oceniła przygotowany przeze mnie jadłospis, wskazała błędy dietetyczne.

Plan żywieniowy został bardzo szybko ustalony i od 4 stycznia przeszłam na dietę. Posiłki są smaczne, dostosowane do każdej kieszeni i świetnie się po nich czuję.

Pani Estera cały czas mnie wspierała, doradzała wysyłała emaile z pytaniem, jak mi idzie. Pierwszy sukces pojawił się już po miesiącu - schudłam 5 kg. Dało mi to olbrzymią motywację do dalszej walki. Dziś jestem lżejsza o 10 kg. Jestem dumna ze swojego wyniku i pełna entuzjazmu patrzę w przyszłość.

Nigdy już nie wrócę do starych nawyków. Wprowadzone nowe smaki całkowicie zastępują niezdrowe i tuczące potrawy. Polecam każdemu, kto prowadzi walkę z nadwagą i otyłością. Teraz wiem, że chcieć to móc. Dodatkowo z pomocą dobrego dietetyka wszystko jest możliwe.

Opinia Dietetyka

Pani Katarzyna trafiając do mojej Poradni była zdecydowana wprowadzić zmiany w swojej diecie, była bardzo aktywna fizyczna, więc moim zadaniem było wskazać jej dobry kierunek i wspierać ją w tym postanowieniu. Po upływie niespełna dwóch miesięcy osiągnęłyśmy cel - 10kg mniej. Byłam pod wrażeniem determinacji Pani Katarzyny, która pomimo problemów zdrowotnych, które pojawiły się w międzyczasie i uniemożliwiły uczestniczenie w zajęciach fitness w tak dużym stopniu jak dotąd - zrealizowała swój cel. Aktualnie Pani Katarzyna nadal korzysta z planu dietetycznego i wprowadziła regularną aktywność fizyczną, jesteśmy cały czas w kontakcie, to pomaga Pani Katarzynie unikać niektórych błędów dietetycznych . Takie efekty u moich pacjentów to dla mnie ogromna radość. Jestem bardzo zadowolona, że Pani Katarzyna może cieszyć się wspaniałą sylwetką, a co najważniejsze wyniki jej badań poprawiły się  - profil lipidowy jest w normie. Takich wyników życzę wszystkim moim pacjentom.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe